Snowpark


Snowpark w Livigno znajduje się w jednym z najwyższych punktów całego ośrodka narciarskiego. Aby do niego dotrzeć wystarczy jedna jazda koleją gondolową.

Po wyjściu z górnej stacji udajemy się do sąsiadującej ze snowparkiem knajpki z zawsze nasłonecznionym tarasem, gdzie możemy ostatecznie przygotować się do jazdy w parku. Gdy dopięliśmy klamry w butach i nakremowaliśmy twarze UV protektorem powyżej 20tki zasuwamy do obsługującego zarówno stok narciarski jak i snowpark krzesełka.

Wyjeżdżając do góry po naszej lewej stronie mamy arenę naszych freestylowych zmagań, gier i zabaw. Park podzielony jest na dwie strefy: pro i amator.

Dla początkujących jest seria trzech kickerów ze stołami od 5 do 8 metrów. Obok usypane są jeszcze mniejsze, śnieżne funboxy stworzone do pierwszych prób skoków, np. 180tek. W strefie dla początkujących znajdziemy też nisko wkopane w śnieg raile i boxy. Dzięki temu bezstresowo można śmiagać po tych przeszkodach.

W strefie dla proriderów mamy kickerline złożony z trzech dużych skoczni. Największa z nich ma około 18 metrów stołu. Obok największych kickerów stoją nieco mniejsze ze stołami po 10-14 metrów. Oprócz dużych skoczni znajduje się tam kilka ciekawie ustawionych raili.

Bardzo ważnym obiektem snowparku w Livigno jest halfpipe, zawsze dobrze przygotowany. Wcale nie mały, bo ściany mają wysokość około 3,5 metra. Coachowie ski2die campu zawsze korzystają ze swoimi grupami z halfpipu. Właśnie tu można wykonać rozjeżdżenie na początku dnia. Poza tym jazda w halfpipie nawet wykonywana przez tych najbardziej początkujących freestylerów wiąże się z nabyciem coraz to lepszej kontroli nad swoimi nartami i sylwetką.

Snowpark w Livigno zawsze należy do dobrze przygotowanych, a w okresie wiosennym z pewnością jest jednym z najlepszych w tej części Alp. Dużą zaletą snowparku jest to, że w dni słoneczne park jest cały czas nasłoneczniony, od rana do późnego popołudnia. Słonko mamy za swoimi plecami więc idealnie oświetla nam wszystko co przed nami. Jazda w snowparku w Livigno ma typowo chilloutowy charakter. Dodatkowo duża przestrzeń i widoki na pobliskie góry urozmaicają teren. Snowpark w Livigno rządzi.